Авторська творча майстерня
Творча група
Авторська творча майстерня
У 2025 році продовжує роботу Авторська творча майстерня Василя Шуляра, доктора педагогічних наук, доцента, професора кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти МОІППО, заслуженого учителя України, із проблеми «Компетентнісно орієнтовані вправи в системі літературної освіти (7 - 9 клас НУШ): запитання, завдання, задачі».
Творча група
Творчі групи вчителів – одна з колективних форм методичної роботи. Створюються з метою вивчення, упровадження досягнень педагогічної науки і передового досвіду в освітній процес. Учасники творчих груп здобувають нові знання, досліджують нові ідеї, методики, технології, передовий педагогічний досвід, а також мають змогу співпрацювати з однодумцями, виявляти творчі здібності, обмінюватися досвідом. Традиційно на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти працюють творчі групи вчителів-філологів.
У 2025 році кафедрою теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти організовано роботу обласної творчої групи «Медіаосвітня діяльність учителів української мови і літератури, зарубіжної літератури»
"Медіаосвітня діяльність учителів української мови і літератури, зарубіжної літератури"
Перше засідання
Сьогодні з великим задоволенням ділимося новиною про старт роботи обласної творчої групи «Медіаосвітня діяльність учителів української мови і літератури, зарубіжної літератури».
Керівники творчої групи: Анна Новицька, учитель української мови і літератури Миколаївського ліцею № 22; Діна Діордіца і Анна Пономаренко, методисти кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
20 лютого 2025 року відбулося перше засідання, присвячене впровадженню штучного інтелекту в освіту. Зібралися більше 40 філологів, щоб дослідити безмежні можливості ШІ для медіаграмотних уроків української мови та літератури, зарубіжної літератури, інтегрованого курсу «Література».
Медіаграмотність – ключ до виживання в сучасному світові. Тож ми почали з обговорення важливості медіаграмотності в освіті відповідно до Державного стандарту.
Став плани - і досягай! Ознайомилися з планом роботи, попрацювали з інтерактивною дошкою Padlet, яка стане нашим спільним простором для обміну цікавими сучасними ідеями та тематичними матеріалами.
ШІ – це не страшно! Спробували свої сили в генерування зображень за допомогою штучного інтелекту не для візуального шуму, а для медіаграмотної взаємодії з нашими учнями та ученицями.
Постійне самовдосконалення – запорука успіху! Визначилися, які курси та вебінари від МОІППО стануть базою для наших наступних творчих знахідок.
Дякуємо за ваші відгуки! На завершення зустрічі учасники поділилися своїми враженнями та асоціаціями, пов’язаними з ШІ та нашою спільною роботою.
Дякуємо учасникам за щирі, приязні та надзвичайно щедрі схвальні слова, тож віримо, що наша творча група стане корисною платформою для подальшої роботи в задоволення, обміну досвідом, генерації інноваційних ідей та створення таких освітніх проєктів, які зроблять нас вільними від впливів, щасливими та медіаграмотними.